Dodáváme hutní materiál a jeho polotovary např. kované, válcované případně jinak dále strojně upravené materiály, dle přání zákazníka.
Valsteel nabízí dodávky hutních materiálů a jejich polotovarů dle konkrétních požadavků zákazníka. Kované,válcované případně jinak dále strojně upravené materiály.
>> O firmě 
>> Služby >> Nabídka
>> Kontakty >> E-obchod
úvodní stránka

Nabídka produktů

zpět na nabídku produktů

DURAL A JEHO SLITINY

Obliba hliníkových materiálů a jejich slitin spočívá zejména v jejich vynikajících mechanických vlastnostech ve spojení s nízkou měrnou hmotností, která je téměř třikrát nižší než u oceli. Dobrou obrobitelností, svařitelností, vysokou odolností vůči korozi a v neposlední řadě možnosti recyklace. Ve spojení se stále dokonalejší technologií při výrobě hliníku ve všech svých formách – plechy, ploché tyče, kruhové tyče plné a trubky atd. stávají nenahraditelným výrobním materiálem ve většině průmyslových odvětví. Tyto materiál dodáváme řezané na rozměr dle požadavků zákazníků, ale i ve standardních formátech. Dále po dohodě jsme schopni dodat materiál potažený fólií proti poškrábání povrchu – jen u tabulí a jejich přířezů.

Nejpoužívanější válcované duralové desky

AlMg3 – EN AW 5754
Nejčastější uplatnění je v strojírenství – stavba jednoúčelových strojů, aut, lodí, prototypy automobilů, formy na pěnové a gumové materiály, jednodušší svařované konstrukce

Tento materiál je velmi dobře svařitelný s vynikající eloxovatelností a dobrou obrobitelností s odolností vůči korozi jak v normální atmosféře tak i v mořské vodě s pevností Rm 205MPa. Povrch válcovaný

AlMg4,5Mn0,7 – EN AW 5083
Nejčastější uplatnění je v strojírenství – stavba jednoúčelových strojů, aut, lodí, prototypy automobilů, formy na pěnové a gumové materiály, svařované konstrukce, prototypové formy, základové desky střižných nástrojů.

Tento materiál je velmi dobře svařitelný s vynikající eloxovatelností a dobrou obrobitelností s odolností vůči korozi jak v normální atmosféře tak i v mořské vodě s pevností Rm 270MPa.

CERTAL AlZn5Mg3Cu – EN AW 7022, CERTAL SPC AlZn5Mg3Cu – EN AW 7122
Desky z tohoto materiálu se díky přesné receptůře výroby se vyznačují rovnoměrnými fyzikálními a mechanickými vlastnostmi v celém průřezu je vynikající materiál na výrobu forem – na plast, pěnové a gumové materiály, prototypové formy. Dále je vhodný v širokém strojírenství, základové desky střižných nástrojů, stavby jednoúčelových strojů atd.

Tento materiál je možné i svařovat s dobrou eloxovatelností a vynikající obrobitelností, vhodný k erozivnímu obrábění s vynikající leštitelností s pevností Rm 550MPa.

AlZn5,5MgCu – EN AW 7075
Použití je v strojírenství, výroba vysoce namáhaných strojních součástí, obranný průmysl

Tento materiál je nesvařitelný s dobrou eloxovatelností kromě dekorativní. Velmi dobře se obrábí s podmíněnou odolností vůči korozi v normální atmosféře s kritickou odolností vůči mořské vodě s pevností 565MPa.

AlCu4MgSi – EN AW 2017A
Použití ve strojírenství, výroba forem, obranný průmysl, letectví, komponenty pro statické a dynamické namáhání

Materiál je obtížně svařitelný s dobrou eloxavatelností, kde dekorativní eloxovatelnost je podmíněna, obrobitelnost dobá, s podmíněnou odolností vůči korozi v normální atmosféře s kritickou odolností vůči mořské vodě s pevností Rm 430MPa

AlSi1MgMn – EN AW 6082
Použití ve strojírenství, stavba jednoúčelových strojů, lodí, jednodušší svařované konstrukce, transportní technika

Materiál je velmi dobře svařitelný s dobrou eloxovatelností a obrobitelností s dobrou odolnosti vůči korozi s pevností Rm 350MPa.

Jemně frézované duralové desky

Jedná se o desky z materiálu EN AW 5083 jemně frézované pod názvem Alplan, ACP, C 250, dle značení dodavatele který má uplatnění i v elektrotechnickém průmyslu.

Dále UNIDAL AlZMg2Mn – EN AW 7019
Tento materiál má široké použití obdobně jako EN AW 7075 a EN AW 7022. Dále je velice dobře svařitelný eloxovatelný, obrobitelný a taktéž s vynikající odolností vůči korozi.

Duralové tyče, plecháče, trubky atd.

Tyto materiály se dodávají v Automatovém duralu – 424254, nebo ve slitině AlMgSi0,5 – 424401

Jiné slitiny, požadavky jsou možné dle telefonické, nebo faxové dohody.

zpět na nabídku produktů

>> Aktuality <<
VALSTEEL, spol. s r.o. - Česky VALSTEEL, spol. s r.o. - English VALSTEEL, spol. s r.o. - Deutsh VALSTEEL, spol. s r.o. - Pусский
VALSTEEL, spol. s r.o. - Français VALSTEEL, spol. s r.o. - Espanol VALSTEEL, spol. s r.o. - Italiano VALSTEEL, spol. s r.o. - Slovensky
 • Navštivte náš profil na portálu Czech Trade! Klikněte na vlajku jazykových mutací...
 • Novinkou je také internetový obchod. Dotazy ohledně tohoto obchodování rádi zodpovíme telefonicky, či
  e-mailem.
  tel: 571 759 068-9
  (kontaktní osoba
  Marta Teichmannová)
  e-mail: valsteel@valsteel.cz
 • Od října 2007 je možno shlédout a tisknout dle zadaného filtru registrovaným uživatelům internetového obchodního systému společnosti VALSTEEL aktuální skladovou nabídku a to přímo v internetovém obchodě!


Valsteel a.s., U Bečvy 1380, 756 54 Zubří, tel.: +420-571-759 064, fax: +420-571-759 061, e-mail: valsteel@valsteel.cz
copyright © Miger 2005-2007